Závěsy

Tradice, funkčnost, elegance – termíny typické pro jeden z nejstarších prvků stínicí techniky. Závěsy jsou stále nejčastěji využívaným stínicím prvkem. Staly se nedílnou součástí komerčních prostorů i našich domovů. Důvodů pro jejich použití v interiéru může být hned několik – zastínění, dekorace, tlumení hluku, rozdělení prostoru nebo částečná tepelná izolace.

V praxi se často setkáváme s dvěma pojmy – záclony a závěsy do oken. I když pro laickou veřejnost oba termíny označují totéž, v odborné terminologii každý z těchto výrazů popisuje odlišný produkt.
 
Záclona je textilie, uchycená na nosnou konstrukci a její hlavní funkcí je zamezení nežádoucích pohledů z venku do místnosti. Zpravidla je průhledná nebo poloprůhledná.
 
Hlavní funkcí závěsu, je na rozdíl od záclony, zamezení pronikání světla z nebo do budovy. V poslední době se však spíše obecně hovoří o dekorativních závěsech na okna, které se vyrábí z látek v různých hustotách tkaní.

Rozsáhlá kolekce látek

Kolekce dekorativních látek na závěsy Bematech, doplněná o kolekci Inside a Casamia Colori, je nejrozsáhlejší kolekcí na českém a slovenském trhu. Pomocí konfigurátoru je možné zvolit si vzor i barevnou kombinaci dekorativních látek na míru, kterou do nejmenších detailů přizpůsobíte vašemu interiéru. Zatímco závěsy do ložnice podpoří klid a pohodu před spaním, závěsy do pokojíčku mohou fungovat jako hravý interiérový prvek pro děti. Dle vašeho požadavku na stupeň zastínění můžete vybírat z pestré škály materiálů, od průhledných (průsvitných) látek až po látky neprůhledné (nepropustné, neprůsvitné), ze kterých se šijí zatemňovací závěsy (den a noc) na míru. Nabízíme látky s vysokou barevnou a tvarovou stálostí. 

       
       
       

zavesy

Kontaktujte nás

Kvalitní zastínění s.r.o.

Bezejmená 138

783 75, Dub nad Moravou

E: adrian.pas@seznam.cz

T: +420 608 883 235

Sdílejte s námi

.

.

.

.

.

.