Jak zazimovat markýzu

   
 • Jak zazimovat markýzu

  22.3.2017

  JAK ZAZIMOVAT MARKÝZU

  Vypadá to, že přicházíme, jak se říká, s křížkem po funuse. Ale není tomu tak. Dlouho relativně teplé a příznivé počasí klamalo řadu uživatelů markýz a pergol. Málo deště a mrazu svádělo nepřemýšlet nad horšími časy a starat se o zazimování markýzy. Snad jste zazimovali bazén, venkovní vodu, zahradní domek apod., ale i nábytek na terase a markýza, která v létě terasu zastiňuje, si zaslouží řádnou péči.

  Venkovní markýza je oblíbeným řešením pro odstínění teras a balkonu. Kromě slunce nás některé markýzy – zejména tedy pergoly, chrání i před letní přeháňkou.

  CO UDĚLAT NEJPRVE

  Bez ohledu na typ markýzy – otevřenou, kazetovou, svislou nebo výklopnou – prvním krokem musí být její očista. Nejprve lehce omyjte teplou vodou se saponátem konstrukci markýzy. Pak se vrhněte na potah. To je už vyšší odborná, a proto se doporučuje jen přiměřená základní péče.

  Markýzová látka je oboustranně impregnovaná, aby chránila i před mírným deštěm, přesto zásadně NEdoporučujeme čistit ji silným proudem vody nebo vapkou. Dokonce výrobci látek takové čištění výslovně zakazují a existují metody zkoumání porušení struktury látky vinou vysokotlakého mytí. Takový potah pak ztrácí záruku, neboť narušená struktura vlákna nemá již deklarované vlastnosti, může se natáhnout, prověsit a také protékat.

  Doporučuje se čistění vlažnou mýdlovou vodou a krouživými pohyby jemně potah očistit. 

  9551Z - Copy.jpg

  Důležité je po jakémkoliv čištění nechat potah pořádně proschnout před stočením látky na válec. V opačném případě by mohlo dojít ke zplesnivění.

  Starejte se o svou markýzu a ušetříte náklady na případnou výměnu potahu. Pokud si nevíte rady, zavolejte nám, poradíme vám.

  Pokud si přejete zachovat krásu vaší markýzy co nejdéle, zejména pak barevnost a funkčnost potahu, doporučujeme zakoupit si kazetovou markýzu – potah je schovaný v kazetě vždy, kdy ji nebudete používat i po celou zimu, zůstane dlouho zářivý a funkční. Například markýza Aurora, Fetuna, Bella nebo Aresbox vám zajistí takový komfort za přijatelné ceny.

Kontaktujte nás

Kvalitní zastínění s.r.o.

Bezejmená 138

783 75, Dub nad Moravou

E: adrian.pas@seznam.cz

T: +420 608 883 235

Sdílejte s námi

.

.

.

.

.

.